Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16347132



*

nr 1634 7132


MIXED MEDIA

Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” Aviation Society, Russia, utgivare Moma, mixed media, outer dimensions including frame: 16x16 cm. No signature,


Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” Aviation Society, Ryssland, utgivare Moma, blandteknik, yttermått inklusive ram: 16x16 cm. Ej signerad


Withdrawn

Auction date:

Monday August 5 2024
at 19:52:52


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandr rodchenko blandteknik ej signerad kavajnål pin rysk ryska ryskt ryssland utgivare moma vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Åslund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr